تبلیغات
فناوری اطلاعات :: فناوری جهانی

فناوری اطلاعات :: فناوری جهانی

ADS
نویسنده : راه فردا یکشنبه 1 آبان 1390, 02:27 ب.ظ
راز لباس پوشیدن استیو جابز کشف شد علت اینکه استیو جابز همیشه لباس مشکی می پوشید فرم لباس استیو جابز در همایش ها و کنفرانس ها چرا استیو جابز همیشه شلوار جین و کتانی می پوشید چرا استیو جابز همیشه لباس مشکی می پوشید چرا همیشه استیو جابز یک تیپ می زد

http://img2.me/wjQxl.jpegاستیو جابز در کتاب بیوگرافی خود که قرار است از ۲۴ اکتبر به امضای والتر ایزاکسون وارد بازار شود توضیح داده است که چرا پیراهن مشکی می پوشد. استیو جابز در پارکی به وسعت ۳۵ هکتار و به فاصله ۱۰ دقیقه از خانه دفن شد. این پارک که Alta Mesa Memorial Park نام دارد چمنزاری در میان درختان و درخچه هایی است که با سنگ قبر افرادی چون دیوید پاکارد، یکی از دو بنیانگذار شرکت هیولت- پاکارد (HP) تزئین شده استAlta Mesa Memorial Park تنها گورستان پالو آلتو است که در سال ۱۹۰۴ به صورت خصوصی در فاصله چند کیلومتری از کوپرتینو، بین استنفورد و مانتین ویوو تاسیس شد.

قرار بود در این پارک بیل هیولت نیز به خاک سپرده شود اما زمانی که در سال ۲۰۰۱ درگذشت، این گورستان در اعتصاب بود و بنابراین خانواده بنیانگذار دیگر شرکت HP مجبور شدند وی را در محل دیگری به خاک بسپارند. بیل هیولت سالها قبل به مدت ۲۰ دقیقه تلفنی با یک نوجوان ۱۲ ساله ناشناس به نام استیو جابز درباره الکترونیک حرف زده بود.

در این مکالمه تلفنی، جابز به بیل هیولت گفت: سلام. من استیو جابز هستم. ۱۲ سال سن دارم و در دبیرستان درس می خوانم. می خواهم یک فرکانس شمار بسازم، می خواستم بدانم شما قطعات اضافی ندارید که در اختیار من بگذارید؟

بیل هیولت، مدیر HP قطعات مورد نیاز را در اختیار جابز قرار داد و در تابستان او را برای کار در خط مونتاژ شرکتش استخدام کرد.
افشای دلیل لباس مشکی رئیس اپل
رئیس اپل از سالها قبل در شرکت و در مراسم رسمی رونمایی محصولات جدید یک تی شرت یقه ۳ سانتی مشکی، یک شلوار جین آبی و کفشهای کتانی خاکستری می پوشید.
وی راز این سبک لباس پوشیدن را کتاب بیوگرافی خود فاش کرده است. جابز در این کتاب که از ۲۴ اکتبر با امضای والتر ایزاکسون وارد بازار می شود در این مورد گفته است که ماجرا از دهه ۸۰ و در طول سفری که به ژاپن داشته است آغاز شد.
براساس گزارش macitynet، در این سفر، رئیس اپل از آکیو موریتا رئیس شرکت سونی می پرسد که چرا تمام کارمندان شما یک نوع یونیفرم می پوشند؟ و موریتا برای وی تعریف می کند که بعد از جنگ جهانی دوم، ژاپنی ها لباس نمی پوشیدند و بنابراین شرکتها به کارگران خود چیزی می دادند که به تن کنند. به این ترتیب در طول این سالها یونیفرم به یک سبک تبدیل شد، روشی برای پیوند زدن کارمندان به هم.
جابز در این کتاب می گوید: تصمیم گرفتم که من هم این نوع پیوند را برای اپل داشته باشم. بنابراین پیش ایسی میاکه، طراح یونیفرم شرکت سونی رفت و زمانی که به خانه باز می گشت با خود یک سری نمونه لباس به همراه داشت.
چند سال بعد جابز اپل را ترک کرد و در این مدت با میاکه (متولد ۱۹۳۸ در هیروشیما)، طراح و نابغه مواد جدید و رنگهای تیره به شدت دوست شد.
در این بیوگرافی، جابز تعریف می کند که آن دو به طور مرتب همدیگر را می دیدند و زمانی که در سال ۱۹۹۷ دوباره به اپل باز می گردد تصمیم می گیرد یونیفرم مشهور خود را استفاده کند.
رئیس اپل در این کتاب توضیح می دهد: به این ترتیب از ایسی خواستم که کمی از آن تی شرتهای مشکی یقه ۳ سانتی که من دوست داشتم برایم درست کند. او هم برایم ۱۰۰ تی شرت مشکی آماده کرد.
جابز سپس، در کمد لباسهای خود را به روی والتر ایزاکسون باز کرد و تمام لباسهایش را به وی نشان داد و گفت: این هم چیزی که من می پوشم. فکر می کنم که اینها برای همه عمرم کافی باشند.


دسته بندی : کمی حرف ,
برچسب ها : چرا استیو جابز همیشه لباس مشکی و شلوار جین آبی می پوشید , استیو , استیو جابز , اپل , رییس شرکا اپل ,موضوعات

صفحات

نویسندگان

» راه فردا (226)

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :